תוכנית הגי"ג
מנהלת: טובה פומפן
התכנית מפגישה גננות עם מודל הגי"ג – הורה, גננת, ילד, גן. המודל מעצים את הגננת כמובילת הגן ומנהיגת קבוצת הורים וילדים. הקורס יהווה משאב עבור הגננת לחיזוק בטחונה וכישורי ניהול הגן שלה (מול הצוות החינוכי, הילדים וההורים) בתחומים הנלמדים בקורס.
הקורס שם דגש בנתינת כלים לגננת לבניית חזון גני בעבודה ולהתנהלות שוטפת מול הורים. הקורס מגדיר את ההורה כלקוח, ונותן כלים לגננת לשיח פרטני וקבוצתי מול הורים. בנוסף, הקורס מעניק כלים לשיח קבוצתי סביב סוגיות תאורטיות ומעשיות הקשורות בהתפתחות ילדים ובהורות, ומתמקד בהורה המודרני, סמכות הורית והצבת גבולות, ויסות רגשי של צוות הגן-ההורים והילדים, ועקרונות בהתפתחות חברתית של ילדים, ותפקיד המבוגר בחיזוק כישורים חברתיים של ילדים. במהלך הקורס, הגננות מתנסות בהעברת תכנים במסגרת קבוצתית להורי הגן, בשישה נושאים עיקריים הנלמדים בקורס. במקביל, כל גננת מקבלת 3 מפגשי ליווי ואימון במהלך הקורס, ומפגש ליווי אחד או שניים, לפי יכולתה בגן, לפני המפגשים עם ההורים ואחריהם.