"עצמה לכל"
מנהלת: אנה בר
"עצמה לכל" נותנת מענה ייחודי בקריאה לשונוּת בין תלמידים בעלי צרכים שונים בכיתה. מחד קידום וטיפוח התלמידים המתקשים בקריאה, ומאידך הצבת אתגרים בפני התלמידים החזקים בקריאה. בתכנית מופעלים שני מסלולים מקבילים בהתאם לרמות השונות של התלמידים.
תכניות יח"ד הן תכניות חונכות ייחודיות התורמות לטיפוח החינוכי של אוכלוסיות מוחלשות בישראל. הפעלת התכניות מאפשרת צמצום פערים בתחומי דעת בסיסיים, מניחה בסיס לקידום אוכלוסיות אלה ומהווה צעד ראשון לניידות חברתית.
התכניות מופעלות בבתי ספר יסודיים ברחבי הארץ, במטרה לסייע לתלמידים מתקשים, כמו גם לאתגר ולהרחיב את ידע העולם של כלל התלמידים.