"חוויה משפחתית" עם משפחות פליטים במעון יוניט"ף בדרום ת"א
מנהלת: טובה פומפן
בעקבות מענק משמעותי מקרן פורטיקוס האוסטרית, המכון לחקר הטיפוח בחינוך מתכנן להפעיל את התוכנית "חוויה משפחתית" עם שלוש קבוצות במעון היום של יוניט"ף בדרום תל אביב לפעוטות פליטים ומבקשי מקלט מאפריקה ולהוריהם.
המשפחות להם אנו מבקשים לסייע סובלות מקשיים סוציו-אקונומיים המתעצמים עקב פערים תרבותיים ומערכות ערכים סותרות אשר משפיעות על יכולתם של ההורים לתמוך בילדיהם במסגרת החינוך הפורמלי הישראלי. במסגרת התוכנית יתקיימו פעילויות קבוצתיות להורים ולפעוטות בנוסף לסדנאות מעשיות להורים. מטרת התוכנית הינה להפחית את כמות הילדים בסיכון התפתחותי מבחינת ההתפתחות הפיזית, הרגשית, החברתית והחינוכית. יתרה מכך אנו שואפים לחזק את הקשר בין ההורה לילדו ואת הקשר עם צוות יוניט"ף.