אחרי הצלצול
מנהלת: טובה פומפן
אחרי הצלצול היא תכנית לקבוצות הורים וילדים הנמצאים בראשית לימודיהם בכיתה א. מופעלת על ידי מורת כיתה א ומיועדת לתת חיזוקים נוספים לחומרים הנלמדים בבוקר, ולעבד עם ההורים חוויות וצרכים במשפחה הנובעים ממעבר הילד לביה"ס.
התוכניות לגיל הרך כוללת שורה של תכניות להורים ולילדיהם בגיל הרך, מלידה ועד גיל 7 שנים. התוכניות מיועדות למשפחות המגדלות את ילדיהן בתנאי קושי וצמצום, בכל הקשור ליכולת ההורים להעניק לילדיהם את מיטב האפשרויות והתנאים להשתלב במערכת החינוכיתכראוי, להצליח בה ולממש את מלוא פוטנציאל הלמידה האקדמית הטמון בהם.
תפיסת מפתחי התכניות לדורותיהם מושתתת על האמונה והידע כי בית המשפחה והורי הילדים הם מקור הלמידה המשמעותי ביותרעבורם והם בסיס ההנעה של הילד להצליח בחייו. הידע המתרבה על התפתחות המוח ממקד את כל העוסקים בגיל הרך לראות את שנות החיים הראשונות כחלון הזדמנויות ראשון במעלה לפיתוח מודלים של התערבות במשפחות, מודלים אשר יתמכו בהן ויאפשרו להן לממש את ההבטחה הטמונה בשנים אלה למען עתיד ילדיהן.
כיום משתתפות בכלל התוכניות לגיל הרך כ- 2100 משפחות וכ 2500 ילדים בגיל הרך מלידה ועד גיל 7 שנים.