Citation:
בטי רויטמן. 2020. כמיהה לתהום: התשוקה למוות בהגות הצרפתית של המאה ה-20. תל אביב: רסלינג. https://www.resling.co.il/book.asp?book_id=1140.
Abstract:
העולם המערבי תוהה לפשר תשוקת המוות הדוחפת לעבר הטרור, ההרג וההתאבדות. מסה זו עוסקת בתשוקה דומה, מתמיהה לא פחות, זו העומדת ביסוד ההגות של המאה ה-20. בעקבות הרצאותיו של אלכסנדר קוז’ב בפריז, בעומק כתיבתם של ז’ורז’ בטאיי, מוריס בלאנשו, ז’אק דרידה וז’אק לאקאן רוחשת ליריקה של הרס, כמיהה לתהום המגיחה מבעד למעטה החשיבה הביקורתית.